Welcome to Poplar Bluff Trailer. Southeast Missouri's Full-Service Trailer Dealership with Parts, Service, Repair, Sales, and Financing in 1 convenient location. Over 400+ Units in Stock to include Trailers of all kinds, Truck beds, Golf Carts and Implements. We are located just off Hwy 60 East of Poplar Bluff and T Hwy Intersection. 573-686-7273. All our products are listed with price on our website at Poplarblufftrailer.com See this unit at: https://www.poplarblufftrailer.com/New-Inventory-2027-Maxx-D-Trailers-Cargo-Trailer-H5X10224-24-x-102-10k-Car-Hauler-W-Drive-Over-Fenders-Poplar-Bluff-MO-18620765 MAXX-D H5X10224 24' Buggy Hauler Specifications MAXX-D H5X10224 24' x 102" 10k Car Hauler W/ Drive Over Fenders General & Capacity Model: H5X Buggy Hauler Dimensions: 102" Wide x 24' Long GVWR: 9990 lbs Color: MAXX-D Wet Black & Primer Axles Tires & Suspension Axles: 2 - 5.2K Brake Axles Suspension: Slipper Spring Suspension Tires: ST225/75R15 D Radial Tires Spare: Spare Mount Included Frame & Construction Main Frame: 5" Channel Frame Tongue: 5" Channel Wrap Tongue with Toolbox Cross-Members: 3" Channel on 16" Centers Floor: 2x8 Treated Wood Floor with 2' Dovetail Fenders: Drive-Over Fenders Loading & Equipment Ramps: 5' Slide-In Ramps Jack: 7K Drop-Leg Jack Stabilizers: Rear Stabilizer Jacks Coupler: 2-5/16" Adjustable Coupler Winch: Winch Plate in Front Cargo Control & Electrical Tie-Downs: 8 - 1/2" D-Rings Rails: Stake Pockets and Rubrail Lighting: Flushmount LED Lights Wiring: Sealed Wiring Harness Warranty & Pricing Note: All prices listed are for Cash or Check internet price only