Welcome to Poplar Bluff Trailer. Southeast Missouri's Full-Service Trailer Dealership with Parts, Service, Repair, Sales, and Financing in 1 convenient location. Over 400+ Units in Stock to include Trailers of all kinds, Truck beds, Golf Carts and Implements. We are located just off Hwy 60 East of Poplar Bluff and T Hwy Intersection. 573-686-7273. All our products are listed with price on our website at Poplarblufftrailer.com See this unit at: https://www.poplarblufftrailer.com/New-Inventory-2027-Maxx-D-Trailers-Trailer-H8B10226G-26-x-102-18k-Gooseneck-Car-Hauler-W-MAXX-Ramps-Poplar-Bluff-MO-18615099 MAXX-D H8B10226G 26' 18k Gooseneck Car Hauler Specifications MAXX-D H8B10226G 26' x 102" 18k Gooseneck Car Hauler General & Capacity Model: H8B Heavy Duty Gooseneck Car Hauler Dimensions: 102" Wide x 26' Long GVWR: 18000 lbs Floor: 2x8 Treated Wood Floor Color: MAXXD Gray Metallic & Primer Powder Coating Axles Tires & Suspension Axles: 2 - 8000 lb Electric Brake Axles Suspension: Slipper Spring Suspension Tires: Singles (5) ST215/75R17.5 H Radial Tires (16-Ply Rated) Spare: Spare Tire and Mount Included Fenders: Heavy Duty Drive-Over Fenders Frame & Construction Main Frame: 8" Channel Frame Neck: Standard Height I-Beam Neck with Integrated Front Tool Box Cross-Members: 3" Channel on 12" Centers for Superior Support Towing Feature: Receiver Hitch in Rear Loading & Cargo Control Dovetail: 4' Dovetail for Improved Loading Angle Ramps: Mini MAXXD Ramps Tie-Downs: 8 Total 5/8" Bull-Nose D-Rings (Located Between Fenders) Side Rails: Stake Pockets and Rubrail Winch Ready: Integrated Winch Plate Electrical & Equipment Lighting: Flushmount LED Lights Wiring: Sealed Wiring Harness Jacks: Dual 10000 lb Drop-Leg Jacks on Gooseneck Towing & Security Coupler: 2-5/16" 30K Round Gooseneck Coupler Warranty & Pricing Structural Warranty: 5 Year Structural Warranty Comprehensive Warranty: 2 Year Comprehensive Warranty Note: All prices listed are for Cash or Check internet price only