Welcome to Poplar Bluff Trailer. Southeast Missouri's Full-Service Trailer Dealership with Parts, Service, Repair, Sales, and Financing in 1 convenient location. Over 400+ Units in Stock to include Trailers of all kinds, Truck beds, Golf Carts and Implements. We are located just off Hwy 60 East of Poplar Bluff and T Hwy Intersection. 573-686-7273. All our products are listed with price on our website at Poplarblufftrailer.com See this unit at: https://www.poplarblufftrailer.com/New-Inventory-2026-Maxx-D-Trailers-Trailer-LDX10236-36-x-102-25-9k-Gooseneck-Flatbed-W-Winch-MAXX-Ramps-Poplar-Bluff-MO-17819845 LDX10236 36' x 102" 25.9k Gooseneck Flatbed W/ Winch & MAXX Ramps36' X 102" - Low-Pro Tandem Dual Flatbed Engineered Frame25990 LB GVWR2 5/16" 30K ROUND GN COUPLER2-HYDRAULIC JACKSENGINEERED NECK W/ FRONT TOOLBOX & WINCH PLATEENGINEERED I-BEAM FRAME WITH TORQUE TUBE3" I-BEAM ON 14" CENTERS6" CHANNEL OUTER FRAME5' DOVETAIL WITH MAXXD-OUT RAMPS2-15K ELECTRIC OVER HYDRAULIC BRAKE AXLES (EOH)HDSS SUSPENSION 2 AXLESDUALS (9) ST235/75R17.5 TIRES AND WHEELS2X8 TREATED WOOD FLOORFLUSHMOUNT LED'SSEALED WIRING HARNESSBATTERY POWER PACKWET BLACK & PRIMER1x 48" STANDARD SIDE MOUNT TOOLBOX FORHYDRAULIC UPGRADE PACKAGEWARRIOR 18K WINCH IN NECKWIRELESS REMOTE W/HYD&POWER OPTIONS W/NOCO BATTERY CHARGERSPARE TIRE AND MOUNTHOT SHOT RISER BOX/CHAIN RACKRam, Chevy, Chevrolet, F150, F-150, F250, F-250, F350, F-350, F450, F-450, F550, F-550, 1500, 2500, 3500, 4500, 5500, Equipment, Tilt, Hydraulic, 10k, 14k, 16k, 18k, 20k, 21k, 22k, 24k, 24900, 30k, 40k, Pintle, Hook, Heavy, Skid Steer, Track Loader, Whe MAXX-D LDX10236 25.9K Gooseneck Flatbed Specs MAXX-D LDX10236 25.9K Gooseneck Flatbed W/ Winch & MAXX Ramps Features and Specifications Size: 36 feet long x 102 inches wide (Low-Pro Tandem Dual Flatbed) GVWR: 25990 lbs. Frame: Engineered I-Beam Frame with Torque Tube 6 inch Channel Outer Frame Axles: Two 15K Electric Over Hydraulic Brake Axles (EOH) Suspension: HDSS Suspension Tires: DUALS (9) ST235/75R17.5 Tires and Wheels Ramps: 5 ft. Dovetail with MAXXD-OUT Ramps Winch: WARRIOR 18K Winch in Neck Jacks: Two Hydraulic Jacks Coupler: 2-5/16 inch 30K ROUND Gooseneck Coupler Hydraulics: Hydraulic Upgrade Package Wireless Remote (Hydraulic and Power) Storage: Engineered Neck W/ Front Toolbox 1x 48 inch Standard Side Mount Toolbox HOT SHOT RISER BOX/CHAIN RACK Floor: 2x8 Treated Wood Floor 3 inch I-Beam on 14 inch Centers Power System: Battery Power Pack NOCO Battery Charger Lighting: Flushmount LED's Sealed Wiring Harness Accessories: Spare Tire and Mount Finish: WET BLACK & PRIMER Warranty: 5 Year Structural Warranty 2 Year Comprehensive Warranty